Format:Paragraf: Diferență între versiuni
Jump to navigation
Jump to search
| Linia 15: | Linia 15: | ||
! Sintaxă !! Așteptare !! Actual | ! Sintaxă !! Așteptare !! Actual | ||
|- | |- | ||
| − | | <code><nowiki>{{raw:data:p|7|Conținutul propriu zis al paragrafului.}}</nowiki></code> || <div style="text-align:justify;text-indent: 40px;">[[#question7|<sup id="paragraph7">7</sup>]] Conținutul paragrafului.</div> || {{raw:data:p|7|Conținutul paragrafului.}} | + | | <code><nowiki>{{raw:data:p|7|Conținutul propriu zis al paragrafului.}}</nowiki></code> || <div style="text-align:justify;text-indent: 40px;">[[#question7|<sup id="paragraph7">7</sup>]] Conținutul propriu zis al paragrafului.</div> || {{raw:data:p|7|Conținutul propriu zis al paragrafului.}} |
|} | |} | ||
| Linia 31: | Linia 31: | ||
! Sintaxă !! Așteptare !! Actual | ! Sintaxă !! Așteptare !! Actual | ||
|- | |- | ||
| − | | <code><nowiki>{{raw:data:p|7|7-8|Conținutul propriu zis al paragrafului.}}</nowiki></code> || <div style="text-align:justify;text-indent: 40px;">[[#question7|<sup id="paragraph7">7</sup>]] Conținutul paragrafului.</div> || {{raw:data:p|7|Conținutul paragrafului.}} | + | | <code><nowiki>{{raw:data:p|7|7-8|Conținutul propriu zis al paragrafului.}}</nowiki></code> || <div style="text-align:justify;text-indent: 40px;">[[#question7|<sup id="paragraph7">7</sup>]] Conținutul propriu zis al paragrafului.</div> || {{raw:data:p|7|7-8|Conținutul propriu zis al paragrafului.}} |
|} | |} | ||
</noinclude> | </noinclude> | ||
Versiunea de la data 18 aprilie 2020 20:42
Cuprins
Folosire
De fiecare dată când se dorește a se pune un paragraf în pagină este recomandat să se folosească acest template.
Întrebare cu un singur paragraf
Parametrii
prima - Numărul paragrafului.
a doua - Conținutul propriu zis al paragrafului.
Folosire
{{raw:data:p|7|Conținutul propriu zis al paragrafului.}}
Acesta va lega automat paragraful 7 la o întrebarea numărul 7.
Test
| Sintaxă | Așteptare | Actual |
|---|---|---|
{{raw:data:p|7|Conținutul propriu zis al paragrafului.}} |
7 Conținutul propriu zis al paragrafului. |
7 Conținutul propriu zis al paragrafului.
|
Întrebare cu mai multe paragrafe
Parametrii
prima - Numărul intrebării.
a doua - Numărul paragrafelor aferente interbării. De exemplu 7-8 or 10-13.
a treia - Conținutul propriu zis al paragrafului.
Folosire
{{raw:data:p|7|7-8|Conținutul propriu zis al paragrafului.}}
Acesta va lega automat paragrafele 7-8 la întrebarea 7.
Test
| Sintaxă | Așteptare | Actual |
|---|---|---|
{{raw:data:p|7|7-8|Conținutul propriu zis al paragrafului.}} |
7 Conținutul propriu zis al paragrafului. |
7 Conținutul propriu zis al paragrafului.
|